Obvodové kolá v basketbale priniesli pre školu druhé miesto v kategórii dievčat a prvé miesto s postupom do okresného kola v kategórii chlapcov

Školský rok sa prehupol do svojej druhej polovice. Žiaci si oddýchli na polročných prázdninách a je čas pustiť sa do ďalšej usilovnej práce. Tá prináša žiakom úspechy nielen v školských laviciach ale aj v mimoškolskej činnosti.

Prvé týždne nového polroku boli pre našu základnú školu v znamení dvoch obvodových kôl v basketbale žiakov a žiačok ZŠ. Najprv to boli dievčatá, ktoré si v utorok 6.2.2018 zmerali sily v basketbale so svojimi rovesníčkami zo ZŠ Čadca Žarec a ZŠ Zborov práve na pôde čadčianskej školy. Prvý zápas medzi Čadcou a Zborovom dopadol lepšie v prospech domácich, ktorý sa po vyrovnanom polčase podarilo domácim dievčatám vyhrať o 4 body. Do druhého zápasu potom nastúpil Zborov proti Turzovke. Aj tu to bolo veľmi vyrovnané a nakoniec sa po remíze 8:8 muselo predlžovať. Predĺženie zvládli lepšie naše žiačky a zdolali Zborov 17:10. Tento súboj ich však stál veľa síl, čo sa ukázalo v treťom dueli. Oddýchnuté domáce dievčatá našim nedali takmer žiadnu šancu, navyše sa Turzovčankám nedarilo ani strelecky, a tak nakoniec domácim podľahli jednoznačným výsledkom 21:2. To znamenalo pre Turzovku síce druhú, no nepostupovú priečku.

ZŠ Turzovku reprezentovali žiačky: Comorková Lucia, Petreková Tamara, Malíková Nikola Andrašková Radka Banetková Laura, Martyčáková Alžbeta, Kupšová Valika, Horčičáková Adéla, Machovčáková Eliška, Gregušová Klára, Olšárová Valika.

O poznanie lepšie si viedli o týždeň neskôr 13.2.2018 naši chlapci. Tí si merali sily v telocvični na čadčianskej Kýčerke s rovesníkmi z Makova, Oščadnice a domácej ZŠ Komenského. Vstup do turnaja nám nevyšiel podľa predstáv. V zápase sme aj s trochou smoly podľahli Makovu 6:1. Našich to našťastie neodradilo, rozlosovanie nám umožnilo oddych, čo sme využili na sledovanie zvyšných súperov. V nasledujúcom zápase sa predstavila domáca Čadca proti Oščadnici a potvrdila svoje postupové ambície 3-bodovým víťazstvom. V nasledujúcich zápasoch sa výsledky trochu zamotali. Najprv si Čadca druhým víťazstvom v turnaji, keď zdolala Makov 3:2, zabezpečila postup. Potom sme do bojov zasiahli opäť my a v zápas s Oščadnicou sme si ustrážili víťazstvo 6:3. Následne Makov podľahol aj Oščadnici vysoko 10:2, čo nechávalo v hre o druhé postupové miesto všetky tri zvyšné družstvá. Rozhodnutie padlo v záverečnom dueli, do ktorého sme nastúpili proti domácej Čadci. Polčas sme prehrali 2:3, no v druhej polovici sme zlepšili obranu, v útoku sme boli aktívnejší čo prinieslo pre nás aj trestné hody, no bez skórovania. Víťazný kôš na 4:2 prišiel necelé 2 minúty pred koncom a tento výsledok sme už ubránili, čo znamenalo celkové 1. miesto v turnaji a postup spolu s domácou Čadcou do okresného kola.

ZŠ Turzovku reprezentovali žiaci: Janiš Dávid, Sivera Ladislav, Paľuch Michal, Vlček Juraj, Nistler Viktor, Krišica Tomáš, Janetka Martin, Kopyčár Vladimír, Čuboň Lukáš, Valchař Alex, Badžgoň Jakub, Gernát Miroslav

Chlapcom budeme držať palce 7. marca 2018 na okresnom kole a za prípravu oboch tímov a vedenie basketbalového krúžku patrí poďakovanie pánovi učiteľovi Mgr. Kamilovi Kobolkovi.