Mladí basketbalisti ZŠ Turzovka na druhom mieste v okrese

Prvý marcový týždeň bol ďalšou športovou skúškou našich basketbalových nádejí. Žiaci ZŠ Turzovka po postupe z obvodového kola, v ktorom sa umiestnili na prvej priečke pred ZŠ Čadca Komenského, ZŠ Makov a ZŠ Oščadnica – Ústredie, už netrpezlivo čakali na termín Okresného kola. To organizátori z CVČ Čadca stanovili na stredu 7.marca 2018 a konalo sa v Čadci na Žarci v telocvični ZŠ M.R.Štefánika.  Predstavili sa tu po tri najúspešnejšie kolektívy chlapcov aj dievčat z obvodových kôl.

Našim chlapcom žreb pridelil  úvodný zápas celého turnaja a zmerali si v ňom sily s „domácimi“ favoritmi, rovesníkmi zo ZŠ M.R.Štefánika. Zápas bol od začiatku nervózny, na oboch stranách bolo vidieť túžbu po víťazstve i zväzujúcu zodpovednosť, z čoho pramenili mnohé nepresnosti. Polčas bol vyrovnaný a  ZŠ M.R.Štefánika viedla len o jeden kôš resp. o dva body, no po polčase svoj náskok zvýšila a nakoniec zvíťazila pomerne jednoznačne 11:5. Podobný vývoj mal aj druhý zápas – derby medzi dvomi čadčianskymi školami ZŠ M.R.Štefánika a ZŠ Čadca Komenského. Aj tu po vyrovnanom prvom polčase nakoniec zvíťazili „domáci“ 14:6, čím potvrdili rolu favoritov a spečatili svoj postup do regionálneho kola. Posledný zápas turnaja  znamenal súboj o celkové druhé miesto medzi ZŠ Čadca Komenského a ZŠ Turzovka. Oba tímy sa stretli už pred mesiacom na obvodovom kole, kde zvíťazila naša ZŠ Turzovka, takže šlo u druhé vzájomné stretnutie v krátkom čase. Obe družstvá už viac taktizovali, nehrnuli sa bezhlavo do útokov. Prvý polčas vyznel v prospech Čadce v pomere 4:2 podobne ako v obvodovom kole. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, viac sme strieľali na kôš a súper pod týmto tlakom urobil niekoľko osobných chýb, po ktorých nasledovali naše trestné hody a vyrovnanie na 4:4. V hektickom závere sme svoju túžbu po víťazstve pretavili do rozhodujúceho koša a po konečnom výsledku 4:6 žiaci ZŠ Turzovka obsadili v okresnom kole veľmi pekné celkové 2. miesto.

ZŠ Turzovku reprezentovali žiaci: Janiš Dávid, Sivera Ladislav, Paľuch Michal, Vlček Juraj, Polák Filip, Krišica Tomáš, Ligač Jakub, Janetka Martin, Kopyčár Vladimír, Čuboň Lukáš, Valchař Alex, Badžgoň Jakub, Gernát Miroslav

Chlapcom ďakujeme za pekný výsledok a reprezentáciu školy, poďakovanie za ich prípravu a manažovanie v súťažiach patrí  aj pánovi učiteľovi Mgr. Kamilovi Kobolkovi.